Zámecký hotel Ctěnice ****
Osada Ctěnice - někdejší zboží strahovského kláštera. Zřejmě někdy ve 14. století je zde některým z bohatých pražských měšťanů vystavěna tvrz, po polovině 16. století přestavěná na renesanční zámeček s nádvorními arkádami.

Zámecký hotel Ctěnice ****

Historie zámku
První písemná zmínka o zdejší tvrzi pochází z roku 1372. V době husitských válek, v roce 1421, byla tvrz zabrána pražskou obcí. Během 17. století vlastnili zámek Boryňové ze Lhoty, Valdštejnové a Losyové z Losinthalu. Posledním významným rodem, který zasáhl do podoby zámku, byli Windischgrätzové.

Zámek byl původně gotickou tvrzí, kterou chránil příkop. Kolem roku 1550 byla tvrz přestavěna na renesanční zámek. V letech 1719-24 architekt F.M.Kaňka přestavěl pro hraběte Prokopa Černína z Chudenic zámek do klasicistní barokní podoby. Ten se dochoval s drobnými úpravami až dodnes. Od roku 1945 objekt chátral, až byl v roce 1993 bezplatně převeden do majetku hlavního města Prahy. Objekt byl svěřen Pražské informační službě, která celý areál zrekonstruovala.
Současnost

Zámek je v současné době po rekonstrukci a je přístupný v návštěvních hodinách. Součástí areálu je zámecký park, hospodářské budovy a jízdárna. V areálu nyní připravuje nové expozice, společenské a kulturní akce ,,Muzeum hlavního města Prahy,,  Všechny akce a nové expozice, budeme prezentovat na našem portálu v Aktuálních článcích a také v záložce Akce, expozice v areálu Zámku Ctěnice na stránkách hotelu.

 

Zámecký hotel Ctěnice ****

 

je nově zrekonstruovaný Hotel s kapacitou 50 lůžek ve 26 stylových pokojích. Pokoje jsou vybaveny vlastním sociálním zařízením, TV se satelitním příjmem a připojení internetu. Hotelové pokoje jsou ve dvou patrech s přístupem osobního výtahu.

Zámecký hotel Ctěnice vás zve do stylové Zámecké restauarace s kapacitou 60 míst a do Zámecké Kavárny s kapacitou 40 míst a venkovní terasy.  Restauarce a kavárna nabízí to nejlepší z Kulinářského umění a bude vás často zvát k individuálním nabídkám spojenými s akcemi pořádané v areálu Zámku Ctěnice. více info v záložce Zámecká Restaurace, Zámecká Kavárna.

Součástí areálu jsou dále Konferenční a společenské prostory a je tedy předurčen pro vaše KONFERENCE, KONGRESY, MEETINGY, PREZENTACE, ŠKOLENÍ, VÝZNAMNÉ GASTRONOMICKÉ A SPOLEČENSKÉ AKCE, FIREMNÍ PLESY,GARDEN PARTY S GRILOVÁNÍM, INCENTIVNÍ A TEAM-BUILDINGOVÉ AKCE  A HLAVNĚ SVATBY V ATRAKTIVNÍM PROSTŘEDÍ ROMANTICKÉHO ZÁMKU. více informací v záložce Firemní akce, školení, Teambuilding a Svatby.

 

 

 


Aktuálně

Velikonoce ve Ctěnicích 12.-13.04.2014 Sobota 12. 4. 2014 velikonoční tvůrčí dílny, výstavní sál špejchar Již podruhé se v Zámeckém areálu Ctěnice uskuteční řemeslné velikonoční dílny inspirované vším, co k Velikonocům patří. Na návštěvníky čeká splétání pomlázky, výroba velikonočních zajíčků z pedigu... celý článek

Další článkyHotely v Krkonoších