Krkonoše
O Špindlerově Mlýně se mluví ve starší literatuře jako o perle Krkonoš především kvůli své příznivé poloze uprostřed nejvyšších českých hor.

Krkonoše

Špindlerův Mlýn je nejznámějším a nejnavštěvovanějším střediskem Krkonoš. Mimořádné klimatické podmínky a příhodná poloha celoročně uspokojí návštěvníky vyhledávající sport, turistiku, aktivní odpočinek, relax apod. Špindlerův Mlýn je oblíbeným cílem i rodinných dovolených.

Špindlerův Mlýn se nachází v nadmořské výšce 710 - 850 m. n. m. Je chráněn a obklopen Kozími hřbety, Pláněmi a Medvědínem.

V letním období Špindlerův Mlýn nabízí nespočet turistických a cyklistických tras. Velká část z nich vede z města až na vrcholky hor.

K oblíbeným horským túrám patří výlet k prameni Labe, putování po hřebenových boudách, výstup na Sněžku...ostatně, celý Krkonošský národní park nabízí nepřeberné množství přírodních krás. Cyklisté mohou v létě využít cyklobusy, které křižují celé Krkonoše. Přeprava kol na lanovkách je zdarma.

Místní lyžařské středisko - jediný 6-ti hvězdičkový resort v ČR - nabízí 25 km špičkově upravených sjezdových tratí všech obtížností. S jednou pernametkou se svezete na 5-ti lanových drahách a 11-ti lyžařských vlecích. Jen ve Špindlerově Mlýně pak můžete lyžovat až 5 měsíců v roce.

Hotely v Krkonoších


Aktuálně z Krkonoš