Český ráj
Mimořádná členitost krajiny s charakteristickými skalními městy, rostlinnými a živočišnými společenstvy byla hlavním motivem pro vyhlášení první chráněné krajinné oblasti v tehdejší republice (vyhl. r. 1955).
Informace e-mailem

pokud si přejete dostávat náš
newsletter, zadejte svůj e-mail

Naše stránka na facebooku

Český ráj

 

Příroda, historie, aktivní turistika, cykloturistika

Český ráj leží padesát kilometrů severovýchodně od Prahy. Geograficky je ohraničen spojnicí Mladá Boleslav, Mnichovo Hradiště, Hodkovice nad Mohelkou, vrch Kopanina, Železný Brod, Semily, Nová Paka, Jičín, Kopidlno, Sobotka a Dolní Bousov. Na východě tento malebný region přechází v Podkrkonoší a na severu je ohraničena pásem Jizerských hor a Krkonoš. V tomto romantickém kraji ležícím na středním toku Jizery se snoubí rozmanitost přírodních krás s bohatými historickými památkami – hrady, zámky, lidovou architekturu. A právě proto již v 19. století hosté lázní Sedmihorky začali tuto část země nazývat Český ráj.

Hotely v Českém ráji


Aktuálně z Českého ráje

Zveme vás k návštěvě Státního zámku Sychrov Státní zámek Sychrov (www.zamek-sychrov.cz)   Zámek je pro veřejnost otevřen denně včetně pondělí, vždy od 9.00 do 16.30 (začátek poslední prohlídky).   Prohlídková trasa A - autentické zámecké interiéry obsahující soukromá apartmá majitele zámku a jeho rodiny (ložnice, pracovny,... celý článek
Další články
V této kategorii zatím nejsou další články